vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken sadece sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en makro eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin sadece tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye mahzur olması ile oluşan, ruhsal kökenli bir eşeysel işlev bozukluğudur. bayan cinsel temas sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada yalnız duvar varmışçasına kasarak ilişkiye müşkül olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit natürel sebebi olduğuna, ama altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî bağlantı sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de göl ayağı parmaklarına kadar yaygın müşterek şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî münasebet ile alakalı yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla tek ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya defa açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî bir kez bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin evlat konusunda print yapmaları sebebiyle bir kez jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu kendince müteaddit başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı tarih geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve nadiren okunuşu maddeye yetişmek şartıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel burayı kontrol et sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en uygun görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. Kızlık zarının kutsi olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin aynı tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata cinsî bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok ziyade zaviye çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler için olduğu, cinsel ezgi duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, münasebet ve evlilik problemleri, eşe mukabil duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle tutulmak neredeyse birçok psikolojik sorunlara oluşturan olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *